Szkoła Podstawowa nr 2
im. Jana Pawła II
w Sulechowie
ul. 1 Maja 7 tel: 68 459 59 39 / 693 852 286

Nowoczesny fitness na lekcji WF w klasie II A

 

16.03.2014r. dziewczęta z klasy II A miały lekcję W-F w Sulechowskim Klubie Fitness LINFIT.

Pani Beata Hołowko poprowadziła z dziewczętami zajęcia fitness:  INDOOR CYCLING (rowery) i BODY PUMP (sztangi).


Oto krótki opis zajęć:

INDOOR CYCLING - to zajęcia na rowerze stacjonarnym. Jedzie się w rytmie muzyki.  Jest to chyba najprostszy i najbezpieczniejszy treningi aerobowy, nie wymaga on od uczestników specjalnych umiejętności tanecznych i  ruchowych. Jeśli koordynacja ruchowa nie jest Waszą najsilniejszą stroną, a utrzymanie równowagi jest dla Was problemem, to i tak sobie poradzicie. Rower oparty jest na stabilnym stelażu, a jego konstrukcja pozwala na kontrolowanie poziomu wysiłku. Podczas aerobiku na rowerach pokonuje się ,,trasę" za siedząco lub stojąco w wolnym, średnim bądź szybkim tempie. Podczas każdego wysiłku spalamy kalorie, ale podczas jazdy na rowerze ich ilość jest bardzo duża. Pokonując 20 km w ciągu godziny można spalić około 850 kalorii.

BODY PUMP - jest to trening wytrzymałościowo - siłowy wykonywany z użyciem sztangi o zróżnicowanym ciężarze, w zależności od wzmacnianej grupy mięśniowej i indywidualnych potrzeb ćwiczącego. Lekcja o dużej efektywności spalania tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki. Głównym celem jest poprawa wydajności organizmu, wzrost wytrzymałości i siły mięśni na rzecz pięknego ich zarysu.

Wszyscy bawili się świetnie i bardzo aktywnie!!! ;-)

Dziękujemy właścicielce klubu LINFIT Pani Alinie za możliwość skorzystania ze sprzętu i gościnę w profesjonalnym klubie fitness. Kai za zrobienie zdjęć ;-)


Zobacz zdjęciawstecz
baner