Szkoła Podstawowa nr 2
im. Jana Pawła II
w Sulechowie
ul. 1 Maja 7 tel: 68 459 59 39 / 693 852 286

Regulamin III Mistrzostw Szkoły w lekkiej atletyce


REGULAMIN
III Mistrzostw Szkoły w lekkiej atletyce
Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Sulechowie  


Cel zawodów

  • popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży,
  • rozpowszechnianie sportu i rekreacji jako formy aktywnego wypoczynku,
  • wyłonienie najbardziej utalentowanych uczniów


Organizator

  • Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Sulechowie
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sulechowie
  • Stowarzyszenie Uczniom Gimnazjum nr 2


Termin i miejsce zawodów

  • 18 czerwca 2015 r.   godz. 10:00 - 12:30
  • stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sulechowie


Uczestnictwo

  • W zawodach mogą wziąć udział:
    - dziewczęta i chłopcy Gimnazjum nr 2 w Sulechowie oraz przyszli uczniowie klasy sportowej


Zgłoszenia

  • zgłoszenia będą przyjmowane przez nauczycieli wychowanie fizycznego do 15.06.2015 r.


Sposób przeprowadzenia zawodów

  • zawody będą przeprowadzane według przepisów PZLA,
  • zawody będą przeprowadzane wyłącznie w klasyfikacji indywidualnej osobno dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej
  • konkurencje biegowe będą rozgrywane w seriach na czas i na tej podstawie zostaną ustalone miejsca poszczególnych zawodników,
  • w biegu na 100 m zostaną rozegrane finały, do których awansują zawodnicy z czterema najlepszymi czasami z eliminacji,
  • w konkurencjach technicznych zawodnicy mają prawo do trzech prób, a klasyfikacja końcowa będzie ustalana na podstawie uzyskanych rezultatów pośrednich,
  • zawodnik może wziąć udział w dwóch konkurencjach i sztafecie.


Zasady finansowania

  • Stowarzyszenie Uczniom Gimnazjum nr 2


Nagrody

  • zawodnicy, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach otrzymają medale oraz dyplomy.


Konkurencje Gimnazjum

  • bieg na 100 m dziewcząt i chłopców,
  • bieg na 300 m dziewcząt i chłopców,
  • bieg na 600 m dziewcząt,
  • bieg na 1000 m chłopców,
  • sztafeta 4 x 100 m dziewcząt i chłopców,
  • skok w dal dziewcząt i chłopców,
  • pchnięcie kulą 4 kg - dziewczęta,
  • pchnięcie kulą 5 kg - chłopcy.

 

Konkurencje Szkoła Podstawowa

  • bieg na 60 m dziewcząt i chłopców,
  • bieg na 600 m dziewcząt,
  • bieg na 1000 m chłopców,
  • skok w dal dziewcząt i chłopców,


Sprawy różne

  • kwestie sporne rozstrzyga sędzia główny zawodów,
  • w uzasadnionym przypadku - w celu usprawnienia przebiegu zawodów - zastrzega się możliwość zmian w programie minutowym.


Sprawy różne

  • kwestie sporne rozstrzyga sędzia główny zawodów,
  • w uzasadnionym przypadku - w celu usprawnienia przebiegu zawodów - zastrzega się możliwość zmian w programie minutowym.


Program minutowy

9:00

  • ceremonia otwarcia mistrzostw, rozgrzewka zawodników

9:20
  • 60 m (szkoła podstawowa) i 100m dziewcząt - eliminacje (gimnazjum)
  • pchniecie kulą 4 kg chłopców
  • skok w dal chłopców (szkoła podstawowa i gimnazjum)

10:40
  • bieg na 60m (szkoła podstawowa) i 100 m chłopców (gimnazjum) - eliminacje

11:00
  • 300m dziewcząt
  • pchnięcie kulą 3 kg dziewcząt
  • skok w dal chłopców(szkoła podstawowa i gimnazjum)


11:10

  • 300m chłopców


11:20

  • 600m dziewcząt (szkoła podstawowa i gimnazjum)


11:30

  • 1000 m chłopców


11:40

  • bieg finałowy dziewcząt na 100m


11:50

  • bieg finałowy chłopców na 100m


12:00

  • bieg sztafetowy 4x100m dziewcząt


12:10

  • bieg sztafetowy 4x100m chłopców


12:20

  • zakończenie zawodów


Uwaga:

Dekoracja zwycięzców będzie się odbywać bezpośrednio po zakończeniu konkurencji i dostarczeniu protokołów z wynikami do sekretarza zawodów.

Zwycięzców prosi się o oczekiwanie na dekorację na trybunach.

Komisja sędziowska:

Sędzia główny : Agnieszka Lorenc

Beata Hołowko

Agnieszka Lorenc

Elżbieta Grześkowiak

Renata Golczyk

Jakub Pudzianowski



wstecz
baner