Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Dnia 08.10.2018r. w naszej szkole zostało przeprowadzone szkolenie na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadził Pan Jan Kowalczyk.

W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I.

Celem szkolenia pierwszej pomocy było zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami jej udzielania, wykształcenia poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka, a przede wszystkim zaszczepienie idei niesienia bezinteresownej pomocy.

Poprzez ciekawe formy wszyscy poznali podstawowe pojęcia związane z pierwsza pomocą, poznali ogólne zasady postępowania na miejscu wypadku. Uczyli się oceniać zagrożenie, kiedy i jak wezwać pomoc, przypomnieli numery telefonów alarmowych, dowiedzieli się do kogo mogą zwrócić się o pomoc, gdy znajdą się w niebezpiecznej sytuacji. W trakcie praktycznych ćwiczeń uczyli się sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz układać ją w bezpiecznej pozycji bocznej.

Jakub Pudzianowski