Bóg się rodzi...Szkolne Jasełka

Uczniowie i nauczyciele SP2 w Sulechowie świąteczną atmosferę poczuli już 19 grudnia. W tym dniu odbyło się przedstawienie jasełkowe, które przygotowała młodzież pod kierunkiem polonistek Anny Bienias i Danuty Dąbrowskiej. Na scenie pojawiły się diabły i anioły rywalizujące o serca ludzi, szczególnie w świątecznym czasie. Za pośrednictwem zabawnych scenek widzowie przekonali się, że Boże Narodzenie to nie tylko prezenty i jedzenie, ale przede wszystkim rodzina, wspieranie się, miłość i dobro. Ważne jest, by w gorączce świątecznych zakupów i przygotowań znalazło się też miejsce dla nowo narodzonego Boga. Występ uatrakcyjniły kolędy w wykonaniu szkolnego zespołu wokalno- instrumentalnego, który przygotował nauczyciel muzyki Stanisław Zimniewicz.

Jasełka to tradycja naszej szkoły. Mamy nadzieję, że oglądając przedstawienie, widzowie dobrze się bawili, a przesłanie spektaklu zostało zrozumiane.

A. Bienias i D. Dąbrowska