Pasowanie na Czytelnika Biblioteki uczniów klas I a i I b

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystości Pasowania na Czytelnika Biblioteki.

Uroczyste wprowadzenie nowych czytelników do biblioteki jest zaproszeniem do czytania książek. To zawsze niezwykle ważny i uroczysty moment w życiu szkolnym najmłodszych uczniów.

W towarzystwie wróżki Mileny oraz czarownicy Julii uczniowie najpierw dowiedzieli się, jakie zasady obowiązują w bibliotece i jak dbać o książki. Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą obietnicę, że będą szanować książki i chętnie korzystać z ich mądrości.

Nowi czytelnicy z niezwykłą powagą i przejęciem czekali jednak na ten najważniejszy moment, kiedy to Pani Dyrektor czarodziejską różdżką dokona pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Ta ważna chwila została odnotowana w księdze pamiątkowej biblioteki: pod słowami przysięgi uczniowie złożyli swoje podpisy.

W drugiej części spotkania wróżki Milena i Julia czytały najmłodszym uczniom naszej szkoły opowieści o Muminkach.

(I.G.)

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki- klasa I b