Wiosenna gra terenowa - kl. 8a i 3b

W okresie Wielkanocnym w Wielkiej Brytanii dzieci bawią się w różne gry, przykładem jest Easter Egg Hunt (polowanie na jajka). To popularna zabawa, która polega na tym, że dzieci szukają czekoladowych jajek w ogrodzie wśród traw, krzew i drzew schowanych wcześniej przez rodziców.Wygrywa dziecko, któremu udało się znaleźć najwięcej jajek.

Podobne zabawy odbyły się w klasie 8 i 3b (gimn) podczas zajęć języka angielskiego. Uczniowie podzieleni na dwie drużyny zamiast jajek szukali ukrytych kopert. W każdej kopercie znajdował się kod, po rozszyfrowaniu kodu za pomocą czytnika QR pojawiał się angielski wyraz, uczniowie zapisywali wyrazy na kartkach, zwycięska drużyna to ta, która uzbierała i zapisała najwięcej wyrazów :)

Małgorzata Rosolska