Nietypowa lekcja przyrody z EduEvent w kl. 4a i 5a

Dzisiaj 28 maja 2019r. uczniowie od klasy 4a i 5a mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach przyrodniczych, prowadzonych przez pracownika EduEvent – p. Mateusza.

Młodzi przyrodnicy dowiedzieli się między innymi jak działa prawo Bernoulliego, jakie właściwości mają gazy takie jak: hel, butan i wodór.

Podczas przeprowadzania eksperymentów chętni i odważni uczniowie wzięli czynny udział w pokazie „magicznych zjawisk”. Ogromne wrażenie wywarły na nich: „płonąca ławka”, „palący płomień ognia na dłoni koleżanki” oraz wybuch wodoru. Każdy eksperyment kończył się wyjaśnieniem mechanizmu zaistniałej reakcji lub zaistniałego zjawiska. Przy okazji uczniowie zostali poinstruowani jak należy zachować się w przypadku ulatniającego gazu z butli gazowej.

W oparciu o ciekawe eksperymenty, trudne zagadnienia z nauk ścisłych okazały się dla uczniów prostymi do zrozumienia i zapamiętania. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie w przyszłości wykorzystają zdobytą wiedzę na lekcjach chemii i fizyki i odniosą sukces.