Mega Misja klasy 2a - zadanie 2

Jesteście tam? Wykonaliśmy zadanie drugie! Juhu!!!

Dzielni poszukiwacze informacji - Ustalenie nowych planów wakacyjnych bliźniaków.

Uczniowie na początku obejrzeli fragment filmu dotyczącego zadania. Następnie została przeprowadzona pogadanka nt. pozyskiwania informacji z różnych źródeł. Dzieci postanowiły pomóc Julii i Kubie w ich problemie. Klasa została podzielona na 2 grupy, każda z osób miała przydzielone zadanie. Dzieci miały za zadanie wyobrazić sobie, że mogą wybrać się w daleką podróż, ale najpierw muszą wybrać odpowiednie miejsce. Do zdobycia tych informacji potrzebne były: mazaki, przewodnik po Sycylii i Islandii, komputer z dostępem do internetu, karta "Wyszukujemy informacje", kartki z kalendarza. Po zakończeniu pracy uczniowie podsumowali swoje zadanie, przedstawili jak wygląda dana wyspa, jaka jest na niej temperatura oraz co można zwiedzić. Na koniec zajęć uczniowie zagłosowali, które z miejsc jest dla nich bardziej atrakcyjne. Okazało się, że klasa marzy o wyjeździe na Sycylię i zwiedzenie wulkanu. Uczniowie byli zaciekawieni co może spotkać naszych bohaterów na ich wakacjach. Czy pomogliśmy Julce i Kubie? Uczniowie klasy 2a mają nadzieję, że tak!

Małgorzata Andrzejewska