Mega Misja klasy 2a - zadanie 5

Na wstępie porozmawialiśmy nt. spotkań z nowymi ludźmi, o prezentacji i zapoznawaniu się w świecie rzeczywistym i wirtualnym. Każdy narysował słońce z napisem JA oraz promienie z informacjami o swojej osobie. Uczniowie i nauczyciel zdecydowali wspólnie, które elementy informacji można udzielać obcym, a które nie. Uczniowie pamiętali, że nie należy podawać obcym swojego adresu zamieszkania, nazwiska, numeru telefonu, zawodu rodziców itp. Nauczyciel podkreślił, że w prezentacji należy pokazać się z dobrej strony. W kolejnym etapie dzieci wraz z nauczycielem wyjaśnili czym jest awatar i nick. Wszyscy zaprojektowali własny awatar, pokolorowali go oraz wymyślili własny nick. Zebrane prace uczniowie wywiesili na tablicy. Losowo wybrane dzieci zgadywały, kto może kryć się za tym awatarem. Sugerowały czy to chłopiec czy dziewczyna, czym się interesuje i jaki ma charakter. W klasie był niezły ubaw, bo okazywało się, że pod różnymi awatarami kryły się inne dzieci niż sądzili uczniowie. Na koniec zajęć nastąpiło podsumowanie, uczniowie odpowiedzieli na pytania nauczyciela.