Mega Misja klasy 2a - zadanie 6

Codziennie komunikujemy się z innymi na wiele sposobów: bezpośrednio, przez telefon, SMS-y, maile. Zajęcia w formie zabawy uczą podstawowych zasad, jakie obowiązują w świecie komunikacji.
W kolejnym zadaniu nauczyciel podzielił dzieci na grupy. Przekazał grupom materiał pomocniczy "Tworzenie wypowiedzi" (każda z grup dostała 4 koperty). Nauczyciel poprosił grupy, żeby z wybranych fragmentów ułożyły po trzy wypowiedzi: SMS do kolegi, e-mail do nauczyciela, wypowiedź w rozmowie z rodzicami. Każdy zaprezentował swoje zadanie poprzez scenkę. W kolejnym zadaniu uczniowie słuchali form, które widnieją na schemacie (kolejno: najpierw powitania, potem pozdrowienia i pożegnania). Uczniowie wskazywali, które formy znajdowały się w scenkach. Nauczyciel zapytał uczniów, w jakich sytuacjach można użyć pozostałych form. Dzieci potrafiły dopasować odpowiednie formy do sytuacji i osoby. Na koniec zajęć nauczyciel z uczniami porozmawiali o tym, że należy przestrzegać zasad dotyczących komunikacji. Ustaliliśmy,że najważniejszą zasadą jest szacunek wobec innych.

Małgorzata Andrzejewska