Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

25 listopada uczniowie kl. Va i VIa spotkali się z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno- informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Kampania związana jest z rozpoczynającym się sezonem grzewczym i ma na celu uświadomienie społeczeństwu zagrożeń wynikających ze wzmożonego ryzyka powstania pożarów w budynkach mieszkalnych jak również ze zdarzeniami związanymi z tlenkiem węgla.

Uczniowie dowiedzieli się, czym jest i jakie zagrożenia dla zdrowia i życia niesie czad. Wiedzą, co robić, aby uniknąć zatrucia tlenkiem węgla. Mają świadomość, jak ważne jest zainstalowanie w domach czujki dymu i czujki tlenku węgla, które mogą uratować nam życie. Spotkanie ze strażakiem było też okazją do przypomnienia numerów telefonów alarmowych. Okazało się, że uczniowie doskonale orientują się, jaki numer wybrać w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.