Warsztaty w Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze - kl. Va i VIa

25 lutego 2020 r. uczniowie klasy V i VI po raz kolejny odwiedzili Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Pierwsze kroki skierowali do Centrum Przyrodniczego - nowoczesnej placówki edukacyjnej, która bawi ucząc i uczy bawiąc.

Atrakcji tam nie brakowało! Czekał na nich "Powrót do przeszłości" - niezwykła wystawa paleontologiczna - dioramy, gabloty ze skamieniałościami z całego świata oraz modele prehistorycznych zwierząt, którą uczniowie poznawali podczas przygotowanej dla nich gry terenowej.

Wysłuchaliśmy również w wykładzie jak powstała Ziemia:

Potem uczniowie wraz z opiekunami udali się do Planetarium Wenus, gdzie uczestniczyli w wykładzie na temat grawitacji i obejrzeli film pod tytułem "Jesteśmy gwiazdami". Dzięki lekkiej, ale również tajemniczej, opowieści uczniowie poznali sekrety naszej kosmicznej chemii, proces syntezy od wodoru do węgla, a następnie cząsteczek, ewolucje oraz procesy powstawania życia. Już wiemy, że kosmos jest również w nas.
Dziękujemy!

Agata Erdmańska