Przyjaciele Zippiego - klasa III B

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie kl. III B pod czujnym okiem wychowawcy, przy współpracy ze szkolnymi pedagogami oraz psychologiem realizują program “Przyjaciele Zippiego”. Co tydzień uczniowie rozmawiają o problemach z jakimi boryka się trójka przyjaciół. Jest wśród nich rodzeństwo Lilly i Tig. Mają oni w domu patyczaka o imieniu Zippy, wokół którego zbudowane są scenariusze kolejnych spotkań. Wspólnie z Zippim dzieci uczą się rozpoznawać i nazywać emocje oraz dowiadują się, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Po wspólnej naradzie potrafią znaleźć takie rozwiązanie, które nie krzywdzi drugiego. W trakcie zajęć pojawia się wiele okazji do zabawy, ćwiczeń i rozmów o ważnych dla nich sprawach np. o przyjaźni, o zmianach, jakie zachodzą w nich i dookoła, o sukcesach i porażkach oraz sposobach radzenia sobie z trudnościami. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację i przebieg drugiego spotkania.

Katarzyna Krzyżak