Woda to skarb – zajęcia w klasie III B

Woda to skarb – zajęcia w klasie III B, których tematem przewodnim była konieczność ochrony i oszczędzania wody. Lekcja miała na celu zwiększyć świadomość i kulturę ekologiczną uczniów.
Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się co oznacza pojęcie woda zanieczyszczona oraz próbowali odpowiedzieć na pytania: Czy w takiej wodzie mogą żyć rośliny i zwierzęta? Czy taka woda nadaje się do picia? Co i kto zanieczyszcza wodę? Poznali również przyczyny zanieczyszczeń wód oraz ich wpływ na otaczające nas środowisko.
Następnie dzieci próbowały wyjaśnić, co dzieje się z wodą, która wypływa z naszej wanny, umywalki, zlewu czy toalety, zanim trafi z powrotem do środowiska, do rzek, jezior, morza.
Kolejnym etapem zajęć było samodzielne zbudowanie filtrów wodnych, które doskonale spisały się w oczyszczeniu mocno zabrudzonej wody.
Za materiały potrzebne do budowy filtrów bardzo dziękujemy Centrum Ogrodnicze Kalsk.
Martyna Siemaszko