Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

02.04.2021 r. to data Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Głównym celem w tym dniu jest przeciwstawienie się zarówno dyskryminacji jak i stereotypom dotyczącym osób dotkniętych autyzmem. Odpowiednia wiedza zmienia świadomość społeczeństwa wobec osób autystycznych.

31 marca uczniowie i nauczyciele SP nr 2 również solidaryzowali się z osobami ze spektrum autyzmu ubierając się w tym dniu na niebiesko. Dlaczego na niebiesko? Symbolem solidarności z osobami autystycznymi jest właśnie kolor niebieski, stąd pomysł globalnej akcji „Zaświeć się na niebiesko”. Dodatkowo w niektórych klasach przeprowadzono pogadanki oraz oglądano filmiki nt. autyzmu, dzięki czemu zwiększona została wiedza uczniów, a co za tym idzie również tolerancja wobec osób dotkniętych zaburzeniem. Dziękujemy za zaangażowanie.

Katarzyna Krzyżak, Marta Mucha