Dzień Ziemi

22 kwietnia to święto Naszej Planety, obchodzone na całym świecie. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest "Działanie na rzecz klimatu".

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Tegoroczny Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest pod hasłem "Działanie na rzecz klimatu".
To hasło ma nam przypominać, że każdy z nas może dbać o środowisko. Nasze codzienne przyzwyczajenia również mają wpływ na zmiany klimatu. Zwykłe czynności, takie jak gaszenie światła przy wychodzeniu z pokoju, czy wyjmowanie ładowarki z kontaktu mogą skutecznie przeciwdziałać globalnemu ociepleniu.
Choć tegoroczny Dzień Ziemi był obchodzony cyfrowo, cel pozostał ten sam: zmobilizować świat do podjęcia najbardziej znaczących działań w celu dokonania zmian.

Uczniowie naszej szkoły mieli za zadanie wykonać strój lub eko-zabawę z materiałów całkowicie podlegających recyklingowi, np. puszki, papier, folia, butelki, plastikowe korki, etc. Prezentację każdej pracy uczniowie uzupełnili krótką wypowiedzią na temat sposobów recyklingu i możliwości uzyskania surowców wtórnych z użytych materiałów. Pokaz prac odbył się na lekcji podczas obchodów Dnia Ziemi.

Katarzyna Fudala