Misiowe podróże po Polsce

Projekt „Misiowe podróże po Polsce” powstał z myślą o najmłodszych uczniach klas I-III. Głównym celem jest poznanie miast, wsi oraz ciekawych miejsc w Polsce.

W pierwszym tygodniu września ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Jana Brzechwy w Elblągu wyruszyło w podróż 17 pluszowych misiów, każdy pluszak ma swój pamiętnik podróżnika. Misie zwiedzają cały kraj według ustalonego harmonogramu.

Głównym założeniem projektu jest przekazanie innym dzieciom, z innych miast podstawowej wiedzy na temat miasta, do którego przyjechał miś. Zapoznanie się z jego historią, położeniem geograficznym, poznanie charakterystycznych zabytków, a także ważnych osób ze świata kultury, sztuki, tworzących historię.

Pluszowa Wiktoria, którą miały przyjemność gościć klasy 2B oraz 3B, przybyła do nas z Nekli, jest to miasto, które znajduje się w województwie wielkopolskim. Mała podróżniczka towarzyszyła nam podczas zajęć z programu „Przyjaciele Zippiego”, prowadziła z nami eksperymenty, aby dowiedzieć się jak powstają chmury, uczyła się z nami tabliczki mnożenia oraz części mowy. Oczywiście, zabraliśmy także milutką koleżankę na spacer po Sulechowie, aby pokazać jej zabytki znajdujące się w naszym mieście. W ostatnim dniu pobytu Wiktorii w naszej szkole, zrobiliśmy wpis do pamiętnika, z którym podróżuje oraz daliśmy jej na pamiątkę naszą sówkę. Powodzenia Wiktorko w dalszej podróży po Polsce!!!

Martyna Siemaszko