Święta majowe - koło Biblioteczno - Fotograficzne

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość, biel serce czyste.
Piękne są nasze barwy ojczyste.

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Jest to czas do głębszej refleksji nad stanem naszego środowiska. Mamy chwilę czasu by zastanowić się w jaki sposób możemy przyczynić się do polepszenia sytuacji naszej planety. Z pomocą, jak i wielu innych przypadkach przychodzą nam książki.

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ŻOŁNIERSKIEJ

Z okazji Światowego Dnia Poezji, 22 marca w Bibliotece Klubu Wojskowego 5LPA, odbył się KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ŻOŁNIERSKIEJ. Udział w nim wzięli uczniowie klasy 1-3 ze szkół podstawowych w Sulechowie.

Święta Wielkanocne w szkolnej bibliotece

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji uczestnicy Koła Bibliotecznego wzięli udział w warsztatach o tematyce wielkanocnej.

Biblioteka Publiczna Gminy Sulechów od niedawna wzbogaciła się o Książkomat!

Ułatwi on znacznie wypożyczenie książek osobom, które nie mogą wypożyczać w godzinach dostępności biblioteki. Aby skorzystać z tej wyjątkowej usługi, musisz być zarejestrowanym czytelnikiem Biblioteki Publicznej Gminy Sulechów, posiadać aktywną kartę czytelnika, wyrazić zgodę na kontakt mailowy i telefoniczny oraz...
21.01.2024

Pasowanie na czytelnika

18 stycznia, uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym PASOWANIU NA CZYTELNIKA. Głównym celem uroczystości, było zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczalnia książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
10.12.2023

Co wiesz o Świętym Mikołaju? Zajęcia biblioteczne klasa 1c

1 grudnia klasa 1c uczestniczyła w lekcji bibliotecznej pt. Co wiesz o Świętym Mikołaju? Dla wielu dzieci to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Kim był Święty Mikołaj? Jak żył? Dlaczego obchodzimy ten dzień wręczając sobie prezenty?

Konkurs Recytatorski - JESIEŃ W LITERATURZE.

29 listopada, w bibliotece szkolnej obył się Konkurs Recytatorski - JESIEŃ W LITERATURZE. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich, w utworach poetyckich, czy fragmentach prozy.

Dzień Życzliwości w 2a

21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Z tej okazji klasa 2a uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych.

Występ uczniów z okazji Dnia Życzliwości - Szewczyk Dratewka

Z okazji Dnia Życzliwości, który obchodziliśmy 21 listopada, uczniowie z Koła Biblioteczno-Fotograficznego zorganizowali występ pt. Szewczyk Dratewka.
Uczestnikami przedstawienia były dzieci z przedszkola - Bajka, przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulechowie
25.11.2023

Konkurs fotograficzny - Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT

Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny pt. ,, Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT ʼʼ został rozstrzygnięty.
Komisja konkursowa miała niezwykłe trudne zadanie, ponieważ każda fotografia była wyjątkowa i niepowtarzalna.
12.11.2023

Dzień Niepodległości z Kołem Bibliotecznym

Z okazji Święta Niepodległości, uczestnicy Koła Bibliotecznego zaprosili uczniów klasy 1c oraz 2b, na głośne czytanie Legend.

Przerwa na czytanie

20 października, w Szkole Podstawowej nr 2 w Sulechowie, przeprowadziliśmy ogólnopolską akcję czytelniczą - PRZERWA NA CZYTANIE- bicie rekordu w czytaniu na przerwie.
Czytało nas łącznie 322 osoby.

Dzień Drzewa w bibliotece

10 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. Z tej okazji uczniowie klasy 2a uczestniczyli w lekcji bibliotecznej.

Dzień Gier Planszowych w bibliotece

Szukacie ciekawego pomysłu na jesienne wieczory? Uczniowie klasy 6a z pewnością poleciliby Wam gry planszowe. Podczas rozgrywek planszowych uczestnicy dowiedzieli się, że gry planszowe to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę.

Biblioteka szkolna zaprasza na wystawę książek o Papieżu

W tym roku obchodzimy 103 rocznicę urodzin naszego Papieża - Jana Pawła II, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku. To ogromny zaszczyt dla naszej szkoły mieć patrona największego z Polaków.
06.05.2023

Dzień Książki w klasach 1-3

23 kwietnia obchodziliśmy w szkole Dzień Książki. Biblioteka wraz z Samorządem Uczniowskim w ramach Zgranej Klasy, poprosiła uczniów o przyniesie do szkoły, swojej ulubionej książki.

Majowe święta w bibliotece

Z okazji nadchodzącego Dnia Konstytucji 3 Maja, uczniowie klasy 1a wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Uczestnicy wspólnie recytowali patriotyczne wiersze, wysłuchali historii dotyczącej uchwalenia Konstytucji.

Zapraszamy do biblioteki

Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych trzech dniach obchodzone są trzy ważne święta:
Święto Pracy - 1 maja
Święto Flagi - 2 maja
Święto Konstytucji 3 Maja.

Kto czyta, rozkwita!

Z okazji Dnia Książki, uczniowie klasy 3a oraz 3b uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych - Kto czyta rozkwita.
« 1 | 2 | 3 |