Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży

Jednym z priorytetów Ministra Edukacji Narodowej na obecny rok szkolny jest: „Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży”.

Nasze gimnazjum bardzo prężnie od kilku lat promuje czytelnictwo organizując, miedzy innymi, szkolny konkurs czytelniczy: „Czytaj książki – wzbogać wiedzę” czy konkurs „Mistrz pięknego czytania”. Dodatkowo nasza szkoła od września tego roku bierze udział w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa”.

Na Zebranie z Rodzicami została przygotowana poniższa prezentacja, która ukazuje „Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży”. Ma ona na celu uświadomienie rodzicom jak ważne jest czytanie książek dzieciom już od najmłodszych ich lat, jak czytanie rozwija, między innymi, ich umysł, słownictwo i wyobraźnię.

m.m.

pobierz prezentację