Aktywna Tablica

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II przystąpiła w roku szkolnym 2023/2024 do rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024. W obecnym wsparciem finansowym objęto szkoły kształcące uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z niepełnosprawnościami, co pozwoliło nam starać się o zakup pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii.

W ramach udzielonego wsparcia finansowego zakupiliśmy następujące pomoce dydaktyczne:

1. FunFloor – podłoga interaktywna (między innymi: zajęcia rewalidacji, język angielski itd.)

2. Monitor interaktywny (połączony z komputerem oraz posiadający dostęp do internetu)

3. 10 programów multimedialnych:
  • Autyzm – mowa w kontekście społecznym cz. 1
  • Autyzm – mowa w kontekście społecznym cz. 2