Rzecznik praw ucznia

Rzecznik Praw Ucznia działa zgodnie ze Statutem Szkoły, Regulaminem Samorządu Uczniowskiego, Konwencją Praw Dziecka. Celem jego działalności jest aktywne ingerowanie w życie szkoły wszędzie tam, gdzie naruszane są prawa ucznia i inicjowanie działań mających na celu ich ochronę.

Z okazji nowego roku szkolnego 2023/2024 życzę Wam samych sukcesów w nauce, rozwoju starych i zdobycia nowych prawdziwych przyjaźni. Niech Wasze umysły będą otwarte na wszelką naukę i pomoc.
Pamiętajcie, że Nauczyciele są po Waszej stronie i zawsze są gotowi do tego, aby pomóc Wam przejść tę ogromną rzekę jaką jest wiedza. Gdyby jednak ta „rzeka wiedzy” czasem natrafiła na „tamę nieporozumień” między Wami a Nauczycielami, to pamiętajcie, że ja – Wasz Rzecznik – jestem gotowy do tego, aby „zbudować most” porozumienia.

Liczę na Waszą współpracę, zrozumienie i dojrzałość.

Rzecznik Praw Ucznia
Jakub Pudzianowski