Czym skorupka za młodu nasiąknie…

We wtorek, 8 czerwca 2018r. uczennice klas II – Dorota Wanio, Zuzia Galor, Patrycja Gandera, Agata Pilipionek , Wiktoria Szukała, Wiktoria Majda, Roksana Markuc i Jessika Piątek pod kierunkiem pani Urszuli Petri -Szramy przeprowadziły zajęcia doświadczalne z fizyki dla grupy „Biedronki” z przedszkola „Tęczowa Szóstka”. Młodzież z naszego gimnazjum nie tylko robiła i tłumaczyła doświadczenia, ale przede wszystkim bawiła się wspólnie z dziećmi. Zaciekawienie budziła maszyna elektrostatyczna, ciecz nienewtonowska, bańki mydlane oraz nurek Kartezjusza. Przedszkolaki były na tyle zainteresowane, tym co uczennice mówiły i pokazywały, że nie miały ochoty wychodzić z zajęć. Uśmiech dzieci pokazał, że warto organizować takie zajęcia.

Urszula Petri-Szrama