Ruszyła akcja "Góra Grosza"

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki.

Zbieramy monety 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr oraz 50gr (monety muszą być oczyszczone - nie mogą być uszkodzone, dziurawe, pogięte, niepełne).

Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele!

Monety wrzucamy do oznaczonych słoików, pudeł lub skarbonek, które będą umiejscowione w większości sal lekcyjnych naszej szkoły.

Akcja trwa od 27 listopada do 02 stycznia.