1 grudnia - Światowy Dzień Walki z AIDS

01 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzień ten jest uroczyście obchodzony od 1988r. w celu uświadomienia zagrożenia oraz poszerzenia wiedzy na temat HIV/AIDS. Symbolem tego dnia jest czerwona wstążeczka, którą uczestnicy obchodów 1 grudnia przypinają na znak solidarności z chorymi na AIDS.

Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS w naszej szkole odbył się konkurs pod nazwą I GRUDNIA - DZIEŃ WALKI Z AIDS i HIV, którego celem było sprawdzenie wiedzy uczniów na temat historii tej choroby, jej skutków oraz sposobów uniknięcia zarażenia.

Organizatorami byli: Sylwia Piróg-Woźniak, Katarzyna Fudala, Romualda Hrynkiewicz, Urszula Petri-Szrama i Agnieszka Huńczak-Kielarska.

Zwycięzcami zostali: Małgorzata Siepka kl. III A, Jessika Piątek kl. II C, Wiktoria Szukała kl. II C.

W szkole zostały rozwieszone plakaty z informacjami na temat HIV/AIDS, które wykonali nasi uczniowie. W ramach solidarności z osobami chorymi zostały rozdane czerwone wstążeczki.

W ramach lekcji biologii zostały omówione zagadnienia związane z wirusem i chorobą.

Gratulujemy uczniom zdobytych miejsc i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowanie S. Piróg-Woźniak