Szkolne Jasełka

Uczniowie i nauczyciele SP2 w Sulechowie świąteczną atmosferę poczuli już 21 grudnia. W tym dniu odbyło się przedstawienie jasełkowe, które przygotowali gimnazjaliści pod kierunkiem polonistek Anny Bienias i Danuty Dąbrowskiej. Było i tradycyjnie, i współcześnie. Zobaczyliśmy świąteczną ulicę i ludzi przygotowujących się do Świąt Bożego Narodzenia- kobiety interesu, dla których święta nie miały wielkiego znaczenia, nastolatki, którym Boże Narodzenie kojarzyło się tylko z prezentami i przerwą od szkolnych zajęć. Wzruszał los staruszki, którą czekała samotna Wigilia, bo dorosłe dzieci wybrały atrakcyjny wyjazd zamiast spotkania z matką. Cieszył szczery entuzjazm dziecka, które jako jedyne rozumiało wagę tych pięknych świąt. Nie zabrakło też elementów tradycyjnych, pojawiła się Święta Rodzina z Dzieciątkiem, pasterze i trzej Królowie zmierzający do Betlejem. Występ uatrakcyjniły kolędy w wykonaniu szkolnego zespołu wokalno- instrumentalnego, który przygotował nauczyciel muzyki Stanisław Zimniewicz.

Jasełka to tradycja naszej szkoły. Mamy nadzieję, że przesłanie przedstawienia zostało zrozumiane i uświadomiło, że Boże Narodzenie to nie tylko czas prezentów, ale przede wszystkim czas refleksji nad tym, co w życiu jest najważniejsze – rodzina, miłość i nadzieja, że na świecie zapanuje dobro.

Danuta Dąbrowska i Anna Bienias