Warsztaty chemiczne „Ciekawa chemia” dla przedszkolaków

2 marca 2018 roku odbyły się warsztaty dla dzieci z Przedszkola nr 7 „Pod Muchomorkiem”.

Celem spotkania z dziećmi było pokazanie im ciekawych doświadczeń chemicznych oraz pokazanie, jak fascynujące może być eksperymentowanie.

Uczniowie klasy III A naszego gimnazjum, należący do koła chemicznego, przygotowali eksperymenty, które nie tylko sami przeprowadzali, ale też takie, z które wykonywały dzieci. Przedszkolaki mogły więc same eksperymentować np. otrzymując tlen, dmuchać balonik w nietypowy sposób czy badać zabarwienie wskaźników w różnych roztworach. Oczywiście wszystko z wykorzystaniem dostępnych nawet w domu „odczynników”. Dzieci bardzo chętnie wykonywały eksperymenty, a tym samym poznawały przyrodę.