Warsztaty dla przedszkolaków „Ciekawe odczynniki w naszym domu”

30 maja na zajęcia chemiczne zaprosiliśmy przedszkolaków z grupy „Biedronki” z Przedszkola nr 6. Uczniowie klasy IIA należący do koła chemicznego zrealizowali i przeprowadzili warsztaty chemiczne „Ciekawe odczynniki w naszym domu”. Przedszkolaki mogły same przeprowadzić eksperymenty z wykorzystaniem odczynników chemicznych dostępnych w naszym domu, np. octu, sody, wody utlenionej, ziemniaków, czerwonej kapusty. Przedszkolaki bardzo chętnie wykonywały doświadczenia pod nadzorem uczniów naszego Gimnazjum: Doroty Wanio, Zuzanny Galor, Patrycji Gandera i Michała Dobrowolskiego oraz pani dr Anny Romankiewicz. Na koniec przedszkolakom zaprezentowaliśmy jeszcze ciekawe pokazy chemiczne z wykorzystaniem typowych już odczynników chemicznych. Wszystkie dzieci pięknie pracowały i tak im się spodobało, że nie chciały wychodzić z pracowni chemicznej.