Działalność Szkolnego Koła Wolontariuszy

W roku szkolnym 2017/2018 chętni uczniowie do pracy wolontarystycznej zawarli porozumienie o współpracy, mówiące o niesieniu nieodpłatnej pomocy osobom starszym oraz niepełnosprawnym głównie przy Oddziale Rehabilitacji SP ZOZ w Sulechowie.

Na początku roku szkolnego pracę w warunkach wolontariatu podjęło 26 uczniów naszej szkoły:

Lista członków:

• Jessika Piątek kl. 2c
  • Kinga Berlińska kl. 2 c
  • Emilia Kiełbasiewicz kl. 2 c

1. Wolontariusze objęli swą opieką pacjentów Oddziału Rehabilitacji SP ZOZ w Sulechowie. Głównym celem w ośrodku jest robienie zakupów dla pacjentów, którzy przyjeżdżają na rekonwalescencję i nie mogą opuszczać ośrodka.

2. W tym roku szkolnym kontynuowana była akcja zbierania nakrętek, które przekazywane są do Przedszkola ,,Muchomorek” na os. Zacisze, a głównym celem jest pomoc dzieciom niepełnosprawnym.

3. W grudniu 2017 r. w Gazecie Lubuskiej ukazał się artykuł ,,Pomagać trzeba chcieć” poświęcony pracy wolontarystycznej naszych uczniów na oddziale rehabilitacji. Artykuł się pojawił jako podziękowanie jednego z pacjentów oddziału rehabilitacji, który chciał bardzo podziękować tak zaangażowanej młodzieży.

4. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariuszy dołączyli do akcji ,,Zbiórka dla Burka”, w związku z czym ogłosili akcję na terenie szkoły, wykonując plakaty informujące. Dary zebrane w szkole przekazane zostały do schroniska dla zwierząt w Zielonej Górze.

5. Ponadto wolontariusze regularnie spotykali się również na zebraniach organizowanych w szkole pod kierunkiem opiekuna pani Haliny Dembowskiej w celach organizacyjnych i porządkowych.

6. W tym roku szkolnym zaświadczenie o pracy wolontarystycznej otrzyma dwanaście osób. Jest to zaświadczenie honorowane przez szkoły średnie.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariuszy
Halina Dembowska