Uczniowie klasy III D na „Festiwalu Nauki”

11 czerwca br. do Kalska pojechała grupa uczniów z naszego Gimnazjum. Był to wyjazd edukacyjny w ramach „Festiwalu Nauki” organizowanego przez Wydział Zamiejscowy w Sulechowie Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Uczniowie zwiedzili Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych. Obserwowali pracę na linii mleczarskiej, zobaczyli jak wygląda linia do produkcji piwa i wina oraz mini piekarnia. Zapoznaliśmy się też z laboratoriami, urządzeniami i aparaturą w nich występującymi oraz ich możliwościami. Szczególnie ciekawa wydała się bomba kalorymetryczna, chromatografy, spektrometry.

W ramach warsztatów uczniowie wykonali kilka eksperymentów oraz zapoznali się z budową i zasadą działania mikroskopów. Brali też udział w warsztatach dotyczących analizy składu ciała. Były też pokazy chemiczne – „trąba słonia” i „ogród chemiczny”, które bardzo się uczniom podobały. Było to świetne powtórzenie wiadomości chemicznych oraz zobaczenie, do czego wykorzystywana jest chemia w praktyce. Dziękujemy za zaproszenie.

Anna Romankiewicz