Karolki 2019

Już po raz siódmy w naszej szkole odbyło się głosowanie na „naj…” w uczniowskich kategoriach zwanych „Karolkami”. W tym roku uczniowie jednocześnie uczniowie klasy ósmej szkoły podstawowej oraz uczniowie klas trzecich gimnazjum „walczyli” o laur zwycięzcy w następujących kategoriach:

• Oaza Spokoju
  • Żartowniś Roku
  • Szyk i Styl
  • Pomocna Dłoń
  • Impresario Roku
  • Wodolej Roku/Gaduła Roku
  • Pozytywnie Zakręcony
  • Karolek Kapituły

Jak co roku ze strony uczniów padały pytania: „Kto jest nominowany?”, „Kiedy wyniki?”, a ze strony nauczycieli: „Kto wygrał???”…

Osobowość, spryt, uśmiech, szacunek, dowcip… Na kogo tym razem Kapituła zwróciła uwagę? Kogo doceniła? Kogo zgubiła?

Zobacz film

Umiejętność zachowania spokoju w każdej sytuacji to bardzo rzadka cecha. Kto nie skacze z radości, dostając szóstkę? Któż nie zwiesza nosa na kwintę, gdy doznaje niepowodzeń? Wydawałoby się, że nikt. Jednak są osoby, których nic nie jest w stanie wyprowadzić z równowagi. Kto zawsze zachowuje stoicki spokój? Marcel Dominiak z kl. IIIa. Brawo Marcel! Ciekawe, czy teraz zachowasz stoicki spokój?

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Ta osoba jest wszędzie. Załatwi wszystko. Wyrzucą ją za drzwi, to wejdzie oknem. Bywa uciążliwa, ale skuteczna. Przebojowości jej nie brakuje. Do tego dołoży urok osobisty i załatwi, co trzeba. Tytuł IMPRESARIO ROKU otrzymuje Zuzia Galor z klasy IIIa.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Gania po całej szkole, czasem sam nie wie za czym. Nadążyć za nim nie sposób. Jego pozytywna energia sprawia, że szkolne życie staje się radosne. Kim jest ten wszędobylski, bardzo sympatyczny POZYTYWNIE ZAKRĘCONY gość? To Patryk Kwiatkowski, wszystkim znany Kwiatek z klasy IIIb. Patryk, co my bez Ciebie zrobimy? Może jakaś umowa – zlecenie na przyszły rok szkolny?

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Kto wymieni baterie w wysoko wiszącym zegarze? Ściągnie książkę z najwyższej półki? Załagodzi nauczyciela i uspokoi skłóconych kolegów? Oczywiście POMOCNA DŁOŃ. Tytuł ten przyznajemy Bartkowi Traczyńskiemu z klasy IIIb.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Ciągle gada i gada. Czy to przerwa, czy to lekcja, buzia mu się nie zamyka. Zawsze ma ostatnie słowo. Kto to taki? GADUŁĄ ROKU zostaje Czarek Kowalski z kl.IIIa. Ciekawe, co teraz powie nam gaduła?

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Dobry żart tynfa wart- głosi stare przysłowie. Cóż, kawalarzy u nas dostatek. A to szpileczka w zamku, a to tłumaczenie: „Proszę pani, ja zadanie zrobiłem, ale pies zjadł mi zeszyt” – przykłady możemy mnożyć. Kto otrzymał tytuł Żartownisia Roku? Aleks Franke z klasy VIIIa. Gratulacje Aleks! Powiesz jakiś kawał?

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Współczesna młodzież preferuje wygodne ubrania niekrępujące ruchów. Jednak prawdziwa elegancja nie polega na luzie i wygodzie. Wymaga dostosowania stroju do każdej sytuacji. Uwaga, uwaga, w kategorii SZYK I STYL zwyciężyła Weronika Wałukiewicz z klasy VIIIa. Gratulacje dla szkolnej miss elegancji.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Nagrodę specjalną za osobowość, spryt, uśmiech, szacunek, bezinteresowną pomoc, dowcip…za całokształt! zdobywa Wiktoria Majda z klasy IIIc! Wika - będziemy tęsknić!

Danuta Dąbrowska
Agata Erdmańska