Kocham Cię, Polsko!

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły przygotowali pod kierunkiem polonistek Anny Bienias i Danuty Dąbrowskiej program artystyczny pt. Kocham Cię, Polsko. Przedstawienie miało na celu ukazanie ważnych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny. Młodzi artyści przypomnieli społeczności szkolnej zarówno te smutne karty z naszych dziejów, jak i te radosne. Przenieśli nas w odległe czasy, kiedy nasi przodkowie utracili niepodległość, potem podejmowali heroiczne wysiłki, by ją odzyskać, aż w końcu w 1918 roku po 123 latach osiągnęli swój cel. Spektakl przekonał młodych widzów, że warto pamiętać o historii swojego kraju.

W przedstawieniu nie zabrakło akcentów muzycznych. Wysłuchaliśmy Marsza pierwszej brygady i pięknej piosenki Biały krzyż w wykonaniu uczniów przygotowanych przez nauczyciela muzyki Stanisława Zimniewicza. Na koniec zaśpiewano znaną piosenkę Kocham Cię, Polsko.

Danuta Dąbrowska
Anna Bienias