Andrzejki w kl. IVa i Va

W czwartek 29 listopada uczniowie klas IVa i Va pod opieką wychowawczyń Danuty Dąbrowskiej i Agaty Erdmańskiej wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Przy słodkim poczęstunku sprawdzaliśmy, co przyniesie przyszłość.

Pierwsza wróżba wiązała się z ćwiczeniem umiejętności matematycznych. Należało obliczyć swoją urodzeniową cyfrę, która wskazywała cechy charakteru i usposobienia. Andrzejkowa numerologia pozwoliła dowiedzieć się, kto jest klasowym gadułą, kto ma zdolności artystyczne, matematyczne, a także kto ma predyspozycje do tytułu klasowego łobuziaka. Sumienność, obowiązkowość, poczucie humoru – to tylko niektóre z wielu cech przypisywanych kolejnym cyfrom.

We wróżbie „Serduszko” dziewczęta mogły sprawdzić, jakie imię będzie nosił ich przyszły wybranek, a chłopcy mieli okazję poznać imię swojej ukochanej. Kolejna wróżba polegała na losowaniu kartoników z kolorami, które w zabawny sposób przepowiadały najbliższą przyszłość, np. dyktando z języka polskiego, sprawdzian z matematyki, miłą niespodziankę czy szczęście.

Nie zabrakło wróżb na dorosłe życie. Uczestnicy zabawy losowali karteczki z nazwą przyszłego zawodu. Tradycyjna wróżba z przestawianiem butów ujawniła, kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu. Oczywiście, wróżby traktowaliśmy z przymrużeniem oka, bo wiemy, że to tylko wesoła zabawa.

Zabawę zakończyliśmy wyścigiem klas przeplatanym zabawą w "papier-kamień-nożyce".

Po klasowych andrzejkach uczniowie bawili się na dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Szkolny. To była ostatnia okazja do tańców i harców przed zbliżającym się adwentem.

Danuta Dąbrowska
Agata Erdmańska