Kup żonkile – pomóż Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze

Kup cebulkę żonkila za przysłowiową złotówkę, by wspomóc osoby chore i cierpiące. Pieniądze uzyskane z tej akcji przeznaczone będą na pomoc dla Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze.

Cebulkę można zakupić w sekretariacie szkoły.

Pola Nadziei – międzynarodowa akcja rodem ze Szkocji. Pod tą nazwą program działa ponad 60 lat. Akcja ta ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Co roku w okolicach 4 października (Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej), tysiące ludzi na całym świecie sadzą żonkile. Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi na raka. Celem akcji poza pozyskiwaniem funduszy na działalność hospicjów jest przede wszystkim edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa, a przede wszystkim jego najmłodszej części, na los osób terminalnie chorych.