Mega Misja klasy 2a - zadanie 4

Na początku zajęć nauczyciel wraz z uczniami porozmawiali nt. zdrowej żywności. Wspólnie zdecydowaliśmy, że temat zaprezentowany będzie na plakacie. Dzieci dowiedziały się jak jakie są formy prezentacji, zgadywały na podstawie wcześniej przygotowanej karty "Prezentacja".
Nauczyciel zapytał dzieci, jaka forma prezentacji wydaje się dzieciom najciekawsza i dlaczego? Najważniejsze argumenty należało wypisać na arkuszu papieru pod znakiem "+". Następnie uczniowie zostali zapytani o formy jakich nie lubią? Najważniejsze argumenty zapisali pod znakiem "-".
Przed zajęciami uczniowie przynieśli: kredki, mazaki, kartki i wydrukowaną piramidę żywności. Klasa podzielona została na zespoły 2-3 osobowe. Uczniowie poproszeni zostali o przygotowanie plakatu o zdrowej żywności. Prace zostały przedstawione kolegom i koleżankom z klasy. Dzieci pamiętały o zasadach dobrej prezentacji. W podsumowaniu zajęć porozmawialiśmy nad innymi metodami prezentacji np. prezentacji multimedialnej. Zadanie zostało wykonane bezproblemowo, a dzieciaki chętnie uczestniczyło w zajęciach.

Małgorzata Andrzejewska