Mega Misja klasy 2a - zadanie 7

Superbohaterowie nie tylko w sieci
Nauczyciel zapytał uczniów o postaci z gier, bajek czy książek, które dzieci lubią najbardziej, oraz o osoby z najbliższego otoczenia, które podziwiają lub darzą sympatią (nauczyciel, babcia, przyjaciel/przyjaciółka). Każdy uzasadnił swój wybór. Jakie cechy posiadają wymienieni bohaterowie i osoby. Nauczyciel i dzieci porozmawiali o tym, co to jest świat fikcji i czym różni się od świata doświadczanego bezpośrednio. Podane zostały przykłady.

Dzieci zostały zaproszone do ustawienia się w kole i zagrania w grę „SuperMoce!”. Podczas gry nauczyciel rzucał maskotkę po kolei do każdego ucznia, podając czynność, cechę (supermoc), jaką z całą pewnością można posiadać, wykonać w świecie rzeczywistym lub taką, którą można posiadać, wykonać tylko w świecie fikcyjnym. Dziecko, do którego rzucono maskotkę, powinno złapać ją, jeśli czynność jest supermocą, lub puścić, gdy nie jest. Za każdą dobrą reakcję liczony był jeden punkt dla całej drużyny. W nagrodę uczniowie otrzymali kolorowankę z pakietu Mega Misji. Na koniec podsumowaliśmy zajęcia.