Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - klasa 2b

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września. Uczniowie klasy II B zorganizowali swój klasowy Dzień Głośnego Czytania w środę 13 listopada.

Oczywistym jest, że czytanie na głos najmłodszym jest bardzo ważne, ponieważ stymuluje rozwój oraz wzbogaca słownictwo dzieci dlatego też, Klasa II B zaprosiła do współudziału, w tym ważnym wydarzeniu, przedszkolaków z grupy „Zajączki” z przedszkola nr 7 „Pod Muchomorkiem” w Sulechowie. Uczniowie mieli również przyjemność gościć Panią Annę Godlewską – Kiewlicz z Nadleśnictwa Sulechów.

Uczniowie klasy II B długo pracowali nad przygotowaniem scenerii do wydarzenia – Magicznego Drzewa Słodziaków, które powstało wyłącznie z materiałów użytych wtórnie. Podczas Dnia Głośnego Czytania zaprezentowali się przed gośćmi w teatrzyku pt.:”Kogo bał się las?”, w którym odegrali role zwierząt i roślin leśnych. W formie przedstawienia zapoznali młodszych kolegów i koleżanki z zasadami zachowania się w lesie.

Następnie Pani leśniczy, przy akompaniamencie leśnej muzyki Słodziaków, przeczytała dzieciom rozdział „Drzewa” z książki pt.:„Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”, po czym przeprowadziła rozmowę na temat wysłuchanej historii, zapytała o gatunki drzew, które dzieci znają oraz co my, ludzie, dzięki nim uzyskujemy.

Kolejnym etapem spotkania było ułożenie z puzzli Słodziaków przez przedszkolaków, podzielonych na grupy, którym pomocną dłonią służyli koledzy i koleżanki z klasy II B. Następnie wszystkie dzieci razem zatańczyły układ taneczny do piosenki „Gang Słodziaków – Sensacja, Rewelacja”.

Ostatnim, ale bardzo ważnym punktem programu, było wspólne posadzenie drzewka, przy pomocy Pani leśniczy w ogrodzie szkolnym.

Na zakończenie uczniowie klasy II B podziękowali gościom oraz wręczyli przygotowane upominki.

Dziękujemy „Zajączkom” i wychowawcy grupy Pani Beacie Dobrowolskiej za odwiedziny. Mamy nadzieję, że zorganizowane przez nas wydarzenie dostarczyło Wam tyle wiedzy, nowych doświadczeń oraz radości, co nam. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania :-)

Martyna Siemaszko