Mega Misja klasy 2a - zadanie 10

Uczniowie wchodzą właśnie w świat krótkich wiadomości  uzupełnianych uśmieszkami, smutnymi buźkami. W trakcie zajęć dowiedzą się, do czego służą emotikony oraz nauczą się rozumieć je i samodzielnie stosować.
Dzieci: rozumieją, co to są emocje,wiedzą, że przekazy medialne wykorzystują rysunki, żeby przekazywać emocje, potrafią odczytać i właściwie użyć prostych emotikonów, wiedzą, że gesty w różnych kulturach mogą mieć różne znaczenia.
Pierwsze zadanie polegało na porozmawianiu o emocjach. Uczniowie wyjaśniali co to są emocje i jakie emocje odczuwają w różnych sytuacjach. W parach miały za zadanie przedstawić emocje za pomocą mimiki - zabawa lusterko. W kolejnym zadaniu nauczyciel pokazuje zdania wysłane w smsie i przypisane do nich różne emotikonki. Nauczyciel wyjaśnia czym są emotikonki. W kolejnym zadaniu uczniowie zostali podzielenie na grupy i odgrywali scenki za pomocą ruchu, ale bez głosu (pantomima). W ostatnim zadania uczniowie rysowali emotikony, które symbolizują: radość, żart, smutek i złość.