Matematyczne origami

Istnieją różne sposoby wykorzystania origami na lekcjach. Można włączyć origami jako przyjemną działalność, która pomaga rozwijać koordynację ręka-oko i dbałość o szczegóły, zachęca do wzajemnego wsparcia i sprzyja budowaniu relacji. Można też użyć ćwiczeń z origami do wspierania i ulepszania rozumowania geometrycznego.
Dziś uczniowie klasy 6a na lekcji matematyki wykonali przepiękne serca metodą origami, które posłużyły im do powtórzenia wiadomości o polach figur. Przy okazji powtórzyli umiejętności związane z ułamkami - szukali odpowiedzi na pytanie jaką część kartki użyli do wykonania serca.

Z okazji zbliżających się Walentynek proponujemy obdarować bliskie sercu osoby laurką nietypową, geometryczną, a co najważniejsze - własnoręcznie wykonaną. Gorące serce w technice origami na pewno sprawi przyjemność i wzruszy.