Matematyczne Walentynki

W jaki sposób można powiązać święto zakochanych z matematyką? Hmmm... można, bo podobno "miłość jest jak matematyka – czasem mamy kłopot z jej zrozumieniem". Wykorzystując atmosferę coraz powszechniejszego wśród dzieci i młodzieży walentynkowego święta dzisiaj w klasie 1 a i 5a odbyły się nietypowe lekcje matematyki.

Zadaniem naszych najmłodszych uczniów było rozkodowanie ukrytej walentynkowej wiadomości oraz wykreślenie z diagramu słów związanych z dzisiejszym świętem.

Uczniowie klasy 5a zostali poproszeni o rozwiązanie zagadki Detektywistycznego Biura Królowej Matmy: Sekret siostry.

Tylko poprawne rozwiązanie pięciu matematycznych wskazówek pozwoliło wykreślić z listy kolejnych podejrzanych i wskazać chłopaka Zosi.

Galeria zdjęć: