Spotkanie autorskie z p. Małgorzatą Swędrowską w ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”

W ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję” klasa II B miała dziś ogromną przyjemność spotkać się autorką książek dla dzieci Panią Małgorzatą Swędrowską, która przeniosła nas w świat magicznych książek. Mieliśmy okazję zobaczyć książkę, którą każdy czytelnik może odczytać - interpretować inaczej, bowiem zawartość książki modyfikuje nasza własna wyobraźnia. Widzieliśmy również książkę, którą czyta się w nocy oraz książkę, która nie zmieści się w pokoju. Poznaliśmy Ernesta - łosia, który nie mógł zmieścić się w książce. Bardzo spodobały nam się opowiadania o mamie, która staje na rzęsach, tacie, który staje na głowie, a także o babci, która chodzi po płocie i dziadku, który podbiera łakocie. Ręcznie „rozkręcaliśmy” naszą wyobraźnię oraz wspólnie wyśpiewaliśmy wiersz. Uczniowie klasy II B bardzo lubią czytać książki i lektury, dlatego też spotkanie było dla nich bardzo interesujące, wywołało wiele pytań i rozważań na temat utworów literackich.

Martyna Siemaszko