Ogólnopolska akcja prowadzona przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

W niedzielę 13.10.2019 odbył się XIX Dzień Papieski. W tym roku był on przeżywany pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Dzień Papieski w Polsce obchodzony jest każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

W tym roku uczniowie naszej szkoły ponownie wzięli udział w ogólnopolskiej kweście, prowadzonej przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Jednym z najważniejszych działań Fundacji jest prowadzony od samego początku jej istnienia program stypendialny. Stypendia przyznawane są zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich w oparciu o zatwierdzony przez zarząd fundacji regulamin przyznawania stypendiów edukacyjnych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Fundacja rozpoczynała swoją działalność, przyznając stypendia 500 osobom. Dziś, dzięki hojności Polaków, program obejmuje prawie 2000 młodych ludzi z całej Polski, co jest możliwe tylko dzięki ofiarności i dobrej woli społeczeństwa.

W kweście wzięło udział 6 uczniów naszej szkoły. Zebraliśmy kwotę 2633,50 zł, która została przekazana na konto fundacji.

Dziękuję wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, a zwłaszcza naszym uczniom, którzy uczestniczyli w kweście tj.:

• Kasi Multanie z kl. VI a
  • Wiktorii Włodarczyk z kl. VI a