Akcja "Kolorowe kredki"

NASZA SZKOŁA WŁĄCZYŁA SIĘ
W AKCJĘ „KOLOROWE KREDKI”

Jest to akcja ekologiczna, charytatywna, nieskomplikowana, potrzebna!

Celem akcji jest niesienie pomocy dzieciom przebywającym w szpitalach oraz zbiórka pieniędzy z przetworzonych kredek na różne cele charytatywne.

Co zbieramy?

Kredki świecowe i ołówkowe w dowolnym stanie.
Mogą być częściowo zużyte i połamane.

Co dzieje się dalej?

Kredki ołówkowe:
Grupa wolontariuszy segreguje je i temperuje. Zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki, które zapełnione odrestaurowanymi kredkami, są zawożone do szpitali dla przebywających tam dzieci. Te kredki, które są w gorszym stanie, przerabiane są na kredkową biżuterię, z której dochód przeznaczany jest na akcję ''Niewidzialny Mikołaj''” i „''Dobra Wróżka".

Kredki świecowe:
wolontariusze przetapiają je tworząc nowe o różnych kształtach! Dzięki temu kredki zyskują drugie życie i mogą znowu rysować.

Kredki prosimy wrzucać do pojemnika, który znajduje się na parterze w holu szkoły.

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w akcji!

Pamiętajmy – dobro powraca!