X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. W tym roku ponownie nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Wydawnictwo Karty Grabowskiego, w celu propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja miała zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Klasa 3b

Pierwszym zadaniem uczniów było odnalezienie czynników dla wybranego przez siebie wyniku mnożenia. Następnie uczniowie zagrali w grę "Ja mam, kto ma?".

Klasa 4a i 7a
Lekcje umilały nam gry i łamigłówki związane z tabliczką mnożenia:
  • bingo,
  • kaboom,
  • jenga,
  • matematyczne muchy,
  • "Ja mam, kto ma?".

Nauka jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Martyna Siemaszko
Agata Erdmańska