Lekcje przyrody z Fajniakami

Klasa III B odbyła cykl zajęć przyrodniczych w towarzystwie następców „Słodziaków” - „Fajniaków”.

Tegoroczna edycja akcji „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków” miała na celu pokazać dzieciom magię otaczającej natury, uczyć wrażliwości ekologicznej oraz troski o środowisko każdego dnia.

Uczniowie oczarowani postawą bohaterów książki, na pewno długo będą wspominać wspólnie przeżyte przygody, a historie „Fajniaków” będą inspiracją do dalszego działania na rzecz naszej planety.

„Fajniakowe lekcje” były doskonałym urozmaiceniem edukacji przyrodniczej, nauką przez zabawę oraz okazją do zaszczepienia wśród uczniów pasji do ekologii oraz ochrony przyrody.

Zajęcia podzielone były na cztery filary tematyczne odpowiadające żywiołom natury: ogień, woda ziemia, powietrze.

Podczas lekcji mali przyrodnicy wykonywali wiele eksperymentów, aby dobrze poznać każdy żywioł. Zdobyta wiedza oraz przeżyte doświadczenia na pewno sprawią, że będziemy bardziej EKO każdego dnia :-)

Martyna Siemaszko