Dzień Bez Plecaka - kreatywność uczniów nie miała żadnych granic!

Dzień bez plecaka w naszej szkole. Co to był za dzień...
Na początek kilka faktów, o których mało kto wie..
Skąd wziął się z ten zwyczaj? Jaki jest tego cel?
Zwyczaj obchodów „Dnia bez plecaka” pochodzi z USA. Ma on na celu zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak.
„Dzień bez plecaka” wymyślony został przez amerykańską aktywistkę i założycielką fundacji, Mongai Fankam. Autorka pomysłu będąc dzieckiem, podróżowała razem z matką do Kamerunu, w którym szybko zorientowała się, jakie trudności spotykają inne dzieci. Zainteresowała tematem nauczycieli oraz całą szkolną społeczność.
W naszej szkole „Dzień bez plecaka” był to czas dobrej zabawy, ale też kolejne zadanie dla klas w ramach konkursu „ Zgrana klasa”. Wszyscy pokazali jak twórczo i pomysłowo można podejść do każdego tematu. Od samego rana na korytarzu mogliśmy zobaczyć taczki, leżaki, wózki, kosze, stołki i jeszcze wiele innych zamienników plecaka, w których nasi uczniowie transportowali potrzebne tego dnia podręczniki i przybory. To był wyjątkowo udany i wesoły dzień. Dziękujemy wszystkim za takie zaangażowanie. Wasze pomysły przeszły nasze oczekiwania. Brawo!!!

Punktacja:
1a - 6 pkt
1b - 6 pkt
2a - 6 pkt
2b - 6 pkt
3a - 6 pkt
3b - 1 pkt
4a - 6 pkt
4b - 2 pkt
5a - 6 pkt
5b - 6 pkt
7a - 3 pkt
8a - 1 pkt

Każda klasa wytypowała również dwa „nosidła”, które wezmą udział w szkolnym konkursie na najciekawszy zamiennik plecaka. Będzie to szansa na zdobycie dodatkowych punktów dla klasy. Wyniki już wkrótce. Jednak zwycięzcami są już wszyscy, którzy dołączyli do zabawy.

Oto mała relacja z tego dnia:

Zgrana klasa:

1A