Akcja społeczno–edukacyjna "Żonkile"

Już drugi raz nasza szkoła włączyła się w akcję społeczno–edukacyjną Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim.
Tematem przewodnim akcji w tym roku była MIŁOŚĆ.

Nasi uczniowie pokazując solidarność i oddając hołd poległym zaangażowali się w akcję wykonując papierowe żonkile, oglądając filmy edukacyjne, słuchając opowiadań oraz uzupełniając karty pracy. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają wspólną tożsamość - niezależnie od światopoglądu.

Tegoroczna akcja odbywa się w cieniu wojny trwającej w Ukrainie. Symbol żonkila staje się ponadczasowym wyrazem sprzeciwu wobec wojny. Nigdy nie bądźmy obojętni wobec zła!

"Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła".
/Marek Edelman/