Innowacja „Kuchcikowo – Ale zdrowo!”

Innowacja „Kuchcikowo – Ale zdrowo!” obejmie uczniów klasy I b. Zajęcia odbywają się od października 2022 r. do czerwca 2023 r. w ramach zajęć lekcyjnych w wymiarze 1 godziny w miesiącu.

Prawidłowe żywienie ma ogromny wpływ na zdrowie i rozwój nie tylko dzieci ale i dorosłych. Jednak to, jak będzie wyglądało nasze życie, czy będziemy zdrowi, sprawni fizycznie, zależy od nabywania prawidłowych nawyków żywieniowych i zdrowotnych już od najmłodszych lat. Bardzo ważne jest zatem promowanie zdrowego trybu życia, przyswajanie przez dzieci oraz dorosłych prawidłowego odżywiania, zachęcania do próbowania nowych potraw oraz dbania o własne ciało. Innowacja pedagogiczna została przygotowana właśnie po to, aby pokazać dzieciom zalety świadomego, zdrowego odżywiania się, nauczyć dokonywania właściwych wyborów, by wybierały to, co zdrowe i odżywcze, a nie kolorowy, szkodliwy produkt często widziany w interesujących reklamach czy na sklepowych półkach pełnych słodko – słonych zapachów.

Jednym słowem – kształtujmy razem, każdego dnia prawidłowe nawyki żywieniowe w Nas i naszych dzieciach.

mgr Beata Dobrowolska