Wizyta policjanta w naszej szkole - klasy 1-3

Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas 1 – 3 poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem dzieci, nasza Szkoła zaprosiła 20 października 2022r. Pana Policjanta - Dzielnicowego Komisariatu Policji z Sulechowa, który spotkał się z najmłodszymi uczniami. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie.

Dzielnicowy rozmawiał z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło ich, jak zostać Policjantem oraz czy jest to trudny zawód.

Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego Gościa podstawowych akcesoriów Policjanta. Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Nie mogło oczywiście zabraknąć pamiątkowego zdjęcia z panem policjantem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom Policji i życzymy wytrwałości w tym co robią.