Spotkanie ze strażą miejską: klasy 1-3

Bezpieczeństwo naszych uczniów jest dla nas bardzo ważne, dlatego też naszą szkołę odwiedziły przedstawicielki Straży Miejskiej z Sulechowa, które opowiedziały dzieciom o swojej pracy. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały Pań funkcjonariuszek, które szczegółowo omówiły umundurowanie strażnika miejskiego. Funkcjonariuszki poprowadziły zajęcia dla wszystkich uczniów klas I-III. Tematyka prowadzonych zajęć dotyczyła bezpieczeństwa w drodze do szkoły i w szkole, oraz unikania różnego rodzaju zagrożeń, np. w kontaktach z osobami obcymi.

Podczas pogadanki uczniowie utrwalili wiadomości na temat pracy strażnika. Mieli również okazję wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów. Przypomniano i utrwalono numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem uczniów. Na zakończenie spotkania funkcjonariuszki przygotowały dla wszystkich miłe niespodzianki w postaci odblasków.

Bardzo dziękujemy za wizytę w naszej szkole🙂

Opracowała:

mgr Beata Dobrowolska