Uroczyste pasowanie na czytelnika

Dnia, 26 stycznia uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika. Głównym celem uroczystości, było zachęcanie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczalnia książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pierwszoklasiści poznali zasady oraz regulamin biblioteki, dowiedzieli się także jak dbać o książki, odgadywali zagadki dotyczące posta ci z bajek. Następnie przyszli czytelnicy w obecności Pani dyrektor Ewy Łysień oraz wicedyrektor Agnieszki Huńczak - Kielarskiej, złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Nowi czytelnicy otrzymali książki oraz miłą niespodziankę w postaci występu artystycznego, w wykonaniu uczniów należących do koła teatralnego. Wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. Radość czytelników była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane.

Mariola Grefling
Magdalena Morawińska

Zdjęcia wykonane aparatem zakupionym w ramach projektu
"Laboratoria Przyszłości"